ch.moravia@seznam.cz, info@solanmoravia.cz | +420 603 928 148, +420 739 563 005 | 49°23'6.688"N, 18°14'9.914"E

Areál a okolí


Areál Moravia leží na jižním svahu sedla vrchu Soláň (861 m. n. m.) v malebném a klidném prostředí Beskyd resp. Vsetínských vrchů, vzdálený 800m od hlavní cesty, takže i přes dobrou dostupnost nejste rušeni ani ohrožováni automobilovým provozem a můžete klidně svoje děti “pustit ven”. Našim návštěvníkům se zde naskytne krásný výhled na hřeben Javorníků se slovenskou státní hranicí. To, co k nám láká hosty, je především klid, soukromí a možnost odpočinku a načerpání nové energie uprostřed přírody. Našim cílem je vytvořit hostům „domácí atmosféru“ a příjemné prostředí, které dotváří také možnost výběru ze servírovaných snídaní a večeří, připravovaných „jako od maminky“.

Možnost sportovního vyžití

Moravia Soláň se nachází uprostřed nádherné hřebenovky Bumbálka-Vsacký Cáb, která je hojně využívána nejen pro pěší turistiku, ale rovněž pro cykloturistiku a v zimě pro běžkaře, kdy je za příznivých sněhových podmínek trať strojně upravována. Sjezdové lyžování je přístupné na okolních sjezdovkách (Soláň-vrchol, Karolinka, Kyčerka), ke kterým je možná doprava buďto skibusy nebo vlastní. Sjezdovky jsou upravované a uměle zasněžované. V areálu je možné sáňkování, bobování a jiné zimní radovánky.

V letním období je příjemné posezení u ohně pod nádhernou hvězdnou oblohou. Hostům jsou k dispozici také ruské kuželky, travnaté hřiště na míčové hry nebo badminton, dětský koutek a venkovní dětský bazén. Určitě si na své přijdou i houbaři a ostatní sběrači lesních plodů. Na Moravii se nachází první zastavení Galerie v přírodě (Zbojníci na Soláni), naučné stezky přírodovědné, kulturní a národopisné historie i současnosti Soláně.

Okolí